Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Banko indėlis – saugus ir pelningas sprendimas

Šiais informacijos, technologijų ir pažangių finansinių paslaugų laikais sunkiai rasime manančių, jog santaupas geriausia laikyti namuose – „kojinėje“. Dauguma mūsų supranta, jog pinigus naudingiau įnešti į sąskaitą banke padedant indėlį – taip ne tik užtikrinamas santaupų saugumas, bet ir uždirbamos palūkanos. Tam pritaria ir finansų ekspertai, rekomenduojantys kiekvieną mėnesį bent 10 proc. gaunamų pajamų atidėti santaupoms ir išmintingai jas panaudoti. Taigi, sprendimas aiškus – renkamės indėlį – vieną iš pinigų „įdarbinimo“ priemonių, leidžiančių taupyti ir didinti pradinę pinigų sumą.

 

Jums pritaikyta indėlio rūšis

 

Rinkoje bankams siūlant įvairių rūšių indėlius patraukliomis sąlygomis, laikyti pinigus namuose tampa nenaudinga – verčiau juos „įdarbinti“. Susipažinus su indėlio laikymo bankuose sąlygomis, galima pasirinkti priimtiniausią indėlio rūšį: terminuotasis ar kaupiamasis indėlis, vartotojiškas, taupomasis, investicinis, vienos nakties, vaikų, jaunimo, senjorų ir kt.

 

Ar mano santaupos saugios?

 

Santaupų indėlių pavidalu saugumu rūpinasi valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“, apdraudžianti 100 000 eurų neviršijančius indėlius bankuose. Draudimo suma lygi banke draudžiamojo įvykio dieną buvusiam indėliui, tad šis taupymo būdas – ne tik pelningas, bet ir saugus.

 

Terminuotasis indėlis – populiariausias tarp privačių ir verslo klientų

 

Jei esate sukaupę tam tikrą pinigų sumą (minimali įnašo suma bankuose skiriasi – nuo 100 eurų), eurais ir kitomis užsienio valiutomis: JAV doleriais, Didžiosios Britanijos svarais – juos galite įnešti į banką ir atidaryti terminuotojo indėlio sąskaitą. Terminuotojo indėlio papildyti arba atsiimti dalimis negalima – apsisprendėte, padėjote – pinigai auga. Palūkanos už terminuotąjį indėlį mokamos jūsų pasirinktu periodiškumu: kiekvieną mėnesį, kas tris mėnesius, pasibaigus indėlio sutarties terminui. Trumpiausias indėlio terminas – 7 dienos.

 

Didinkite indėlį kada panorėję

 

Kaupiamasis indėlis – itin patogus taupymo būdas, leidžiantis indėlio sumą didinti papildomais įnašais jums patogiu metu, palūkanas pridedant kiekvieno mėnesio pabaigoje. Būtent tai yra vienas svarbiausių kaupiamojo indėlio privalumų – palūkanos skaičiuojamos nuo padidėjusios sumos.

Kaupiamieji indėliai priimami eurais ir užsienio valiuta. Minimali suma ir terminas bankuose yra skirtingi (terminas nuo 1 mėnesio iki 60 mėnesių ir daugiau, minimali pradinio įnašo suma – nuo 1 euro).

 

Patrauklios Medicinos banko indėlių palūkanos

 

Medicinos bankas savo klientams siūlo galimybę gauti net iki 1,5 % metinių palūkanų už terminuotuosius indėlius.

Pasak Medicinos banko administracijos vadovo pavaduotojo komercijai Vladislav Jančio, banko indėliai – lankstus ir saugus būdas taupyti ir laikyti pinigus, suteikiantis galimybę juos auginti. Terminuotuosius ir vartotojiškuosius indėlius bankas siūlo ne tik privatiems asmenims, bet ir verslo klientams.

„Kiekvienas gali išsirinkti patraukliausią santaupų įdarbinimo būdą, pasinaudojus banko parengta indėlių palūkanų skaičiuokle internete arba apsilankius artimiausiame banko klientų aptarnavimo padalinyje“, – sako V. Jančis.

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę