Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Įvedant eurą bankai įsipareigojo dirbti ilgiau ir sudaryti palankias sąlygas kuo sklandžiau pasikeisti pinigus

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

 

Šalies komerciniai bankai, tarp jų ir Medicinos bankas, su Lietuvos banku liepos 17 d. pasirašė Tarpusavio supratimo memorandumą dėl gerosios praktikos rengiantis euro įvedimui (toliau – Memorandumas). Juo bankai įsipareigojo intensyviausiu valiutos keitimo laikotarpiu klientus padaliniuose aptarnauti ilgiau, sudaryti palankias sąlygas įnešti grynuosius litus į banko sąskaitą, taip pat taikyti kitas priemones, kad gyventojai ir verslas galėtų kuo sklandžiau pasikeisti pinigus.

 

„Bankams teks itin svarbus vaidmuo keičiant litus į eurus. Siekdamas, kad šis procesas gyventojams ir verslui būtų kuo paprastesnis, Lietuvos bankas inicijavo Memorandumą. Jis apima esminius bankų veiklos aspektus, kurie, išaugus klientų srautams, padėtų išvengti „kamščių“ ir su tuo susijusios gaišaties bei neigiamų emocijų“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Pasak jo, padidėjęs gyventojų bei verslo poreikis pasikeisti didelius kiekius grynųjų pinigų pareikalaus ne tik papildomų kiekvieno banko pastangų, bet ir jų sutelktumo, geranoriškumo ir bendro tikslų supratimo.

 

„Pasirašydami Memorandumą patvirtiname, kad sieksime sudaryti kuo palankesnias litų keitimo į eurus sąlygas mūsų klientams. Medicinos bankas dalyvaus išankstinio pirminio apyvartinių eurų monetų ir banknotų paskirstymo procese, intensyviuoju valiutos keitimo periodu planuoja nustatyti ilgesnį bankų klientų aptarnavimo padalinių darbo laiką. Taip pat yra numatyti banko padaliniai, kurie litus į eurus keis nemokamai net iki 2015 m. pabaigos. Šiuo metu atnaujinamos banko informacinių technologijų sistemos, intensyviai vykdomi kiti paruošiamieji darbai, t.y. atliekami būtini pasirengimo darbai kad  euro įvedimo procesas banke įvyktų sklandžiai ir nuosekliai“, - sako Gintaras Treinys, Medicinos banko administracijos vadovas.

 

„Bankai puikiai suvokia, kad euro įvedimas yra ne tik techniškai sudėtingas, bet ir socialiai jautrus procesas, todėl įvedimo laikotarpiu pagal galimybes pratęs savo skyrių darbo laiką ir skirs papildomų techninių ir personalo resursų, kad euro įvedimas būtų sklandus ir patogus klientams“, – sako Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

 

Pasak S. Kropo, atnaujintos informacinių technologijų sistemos pajėgios gerokai sumažinti apkrovas fiziniams bankų skyriams, todėl ir šiandien, ir įvedimo laikotarpiu bankų klientai raginami naudotis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, ir taip minimizuojant problemas, susijusias su grynųjų pinigų pakeitimu.

 

Memorandumą pasirašę bankai intensyviuoju valiutos keitimo laikotarpiu šių metų pabaigoje ir kitų metų pradžioje, atsižvelgdami į klientų srautus, numato pailginti klientų aptarnavimo padalinių darbo laiką, taip pat, esant techninėms galimybėms, 2015 m. sausio 1 dienos antroje pusėje ir sausio 3–4 d. savaitgalį sudaryti sąlygas klientams pasikeisti grynuosius litus į eurus. 2014 m. pabaigoje ir pirmosiomis euro įvedimo dienomis bankai taip pat padidins grynųjų pinigų keitimo operacijas vykdančių darbuotojų skaičių ir taikys kitas sklandų valiutos keitimą užtikrinančias organizacines priemones.

 

Bankų vadovai su Lietuvos banku taip pat sutarė dėl visą šalies teritoriją dengsiančio bankų padalinių tinklo, per kurį litai į eurus bus keičiami nemokamai. Artimiausiu metu litus į eurus nemokamai keisiančių bankų sąrašą patvirtins Lietuvos banko valdyba.

 

Lietuvos bankas, siekdamas užtikrinti tinkamą gyventojų aptarnavimą, sklandžią bankų, pinigų pervežimo įmonių veiklą išankstinio eurų paskirstymo metu ir pirmosiomis euro įvedimo dienomis ketina pratęsti bankus ir gyventojus aptarnaujančių Lietuvos banko padalinių darbo laiką, 2015 m. sausio 1 ir 3 d. atidaryti klientų aptarnavimo kasas, o prireikus dirbti ir kitomis poilsio bei švenčių dienomis.

 

Įvertinę ribotas mažųjų prekybos ir paslaugų teikimo įmonių galimybes numatyti reikalingą lėšų kiekį įkaitui už eurus ir užtikrinti tinkamą išankstinio paskirstymo metu gautų lėšų saugojimą, bankai įsipareigojo mažosioms įmonėms per paskutines penkias kalendorines 2014 m. dienas sudaryti palankias sąlygas apsirūpinti eurų banknotais ir monetomis.

 

Memorandumą su Lietuvos banku pasirašė operacijas grynaisiais pinigais atliekantys bankai – „Citadele“ bankas, „Danske bank“, DNB bankas, „Finasta“, Medicinos bankas, „Nordea“, SEB bankas, „Swedbank“ ir Šiaulių bankas.

 

Memorandumo tekstas

 

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę