Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Medicinos bankas per pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 2,5 mln. litų grynojo pelno

Per pirmąjį šių metų pusmetį UAB Medicinos bankas uždirbo 2 500 tūkst. litų neaudituoto grynojo pelno.

Medicinos banko valdybos pirmininko, administracijos vadovo Gintaro Treinio teigimu, banko veikla per pirmąjį šių metų pusmetį buvo produktyvi ir finansiškai sėkminga, didelis dėmesys buvo skirtas modernių technologijų ir naujovių taikymui banko paslaugų sistemoje. „Vienas iš pagrindinių mūsų strateginių tikslų – orientacija į klientų poreikius, pateikiant jiems modernias ir šiuolaikines interaktyvias bankines paslaugas – savo klientams siūlome naujus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje mobiliosios bankininkystės sprendimus bei raginame aktyviai naudotis elektroninėmis paslaugomis, kurios taupo jų laiką ir nieko nekainuoja,“ – teigia G. Treinys.

Pajamos

Medicinos bankas per 2013 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 13 911 tūkst. litų grynųjų palūkanų pajamų – 1 945 tūkst. litų daugiau nei per praėjusių metų pirmąjį pusmetį (11 966 tūkst. litų).

Medicinos bankas per pirmuosius šių metų šešis mėnesius iš paslaugų ir komisinių uždirbo 8 266 tūkst. litų, o iš operacijų užsienio valiuta –  5 933 tūkst. litų pajamų arba atitinkamai  1 119 tūkst. litų ir 1 280 tūkst. litų daugiau nei per praėjusių metų pirmąjį pusmetį. Teigiamą įtaką banko gaunamoms pajamoms iš paslaugų ir komisinių bei operacijų užsienio valiuta, turėjo 2013 metais tęsiama banko tinklo plėtra.

 

Indėliai ir paskolos

Per šių metų pirmąjį pusmetį Medicinos banke gausėjo ir paskolų portfelis, ir indėlių skaičius. Palyginti su metų pradžia, per pirmąjį pusmetį klientams suteiktų paskolų portfelis Medicinos banke padidėjo 11 mln. litų – iki 500,02 mln. litų, o klientų indėliai išaugo 7,17 mln. litų suma ir suformavo 733,25 mln. litų indėlių portfelį, iš jų terminuotųjų indėlių suma siekė 573,26  mln. litų. Per metus klientų indėlių banke pagausėjo 65,20 mln. litų (2012 06 30 indėlių banke buvo 668,05 mln. litų.) Privačių indėlininkų (gyventojų indėlių) suma banke per metus padidėjo 43,86 mln. litų (nuo 512,90 mln. litų iki 556,76 mln. litų.)

 

Turtas ir normatyvai

2013 metų birželio 30 dieną Medicinos banko turtas buvo 892,98  mln. litų. Palyginti su 2012 m. pirmuoju pusmečiu (826,39 mln. Lt) banko turtas per metus išaugo 66,585 mln. litų, o nuo šių metų pradžios banko turtas išaugo 3,74 mln. litų.

Medicinos bankas vykdo visus Lietuvos banko nustatytus veiklos riziką ribojančius normatyvus.                                                                                              

Banko kapitalo pakankamumo rodiklis 2013 m. birželio 30 d. siekė 14,71 proc., likvidumo – 45,41 proc.


Banko plėtra

Medicinos bankas ir šiais metais aktyviai plečia klientų aptarnavimo tinklą šalyje, siekdamas būti arčiau klientų ir sudaryti palankias sąlygas klientams atlikti kompleksines finansines operacijas. Per 2013 metų pirmąjį pusmetį bankas atidarė du naujus klientų aptarnavimo padalinius –  vienas iš jų yra Kaune, prekybos ir laisvalaiko centre „Mega“, antras – Vilniuje, prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Šiuo metu bankas klientus aptarnauja 102-iuose padaliniuose visoje Lietuvoje.

 

Klientų aktyvumas ir paslaugos

2013 metų birželio pabaigoje bankas teikė finansines paslaugas daugiau kaip 52 tūkstančiams (52 207 vnt.) individualių ir verslo klientų. Banko klientų skaičius palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu išaugo 7 367 vnt. arba 16,43 proc.

 

Per pirmąjį šių metų pusmetį Medicinos bankas toliau investavo ir tobulino elektroninės bankininkystės kanalus ir paslaugas: plėtė bendradarbiavimą su elektroninėmis parduotuvėmis, sukūrė naują informatyvią banko interneto svetainę su modernia navigacija ir patogiu informacijos valdymu. Taip pat Medicinos bankas įdiegė ir atnaujino mobiliosios bankininkystės programėlę išmaniesiems telefonams, suteikiančią galimybę bet kuriuo momentu tiesiogiai valdyti savo finansus Medicinos banke, o taip pat ir apmokėti sąskaitą už paslaugas ją nuskenuojant. Pastaroji naujovė leidžia banko klientui atsiskaityti už ryšio, televizijos ar kitas paslaugas, skenuojant specialų brūkšninį kodą, gaunamą kartu su paslaugos teikėjo sąskaita.

 

Ir šiais metais Medicinos bankas tęsia intensyvų darbą su žemės ūkio sektoriumi. Bendradarbiaudamas su UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ (ŽŪPGF), Medicinos bankas pirmąjį pusmetį aktyviai finansavo žemdirbius, žemės ūkio produktų perdirbėjus ir kaimo vietovėse besikuriančius verslus. Per pirmuosius šių metų šešis mėnesius iš visų kredito įstaigų  Medicinos bankas išdavė 18 proc. visų kreditų su ŽŪPGF garantija žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams.

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę