Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Medicinos banke III ketv. išduota daugiau kreditų su garantija nei praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu

Per tris šių metų ketvirčius Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) kredito įstaigoms už kaimo verslo plėtrai išduotus 34,6 mln. Eur kreditų suteikė 147 garantijas už 25,7 mln. Eur. Per visą Fondo veiklos laikotarpį (nuo 1997 m.) jau suteiktos 4734 garantijos už 740,2 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio ir kaimo verslo sektoriui paskolino 972,9 mln. Eur. 

 
Šiemet Žemės ūkio paskolų garantijų fondas už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 28,4 mln. Eur kreditų suteikė 145 garantijas už 19,5 mln. Eur. Dvi garantijos už 6,2 mln. Eur taip pat suteiktos Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai. Lyginant su praėjusių metų trijų ketvirčių rezultatais, kai buvo suteiktos 123 garantijos už 9,2 mln. Eur, šiemet garantijų skaičius išaugo 2,8 karto.
 
Daugiau kreditų su garantija nei praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu suteikė Medicinos bankas. „Trijų ketvirčių garantijų teikimo rezultatai patvirtino mūsų prognozes“ – pastebi D. Čukauskienė. „Skolinimasis šiemet daug aktyvesnis, tam įtakos turi 2014-2020 m. ES paramos įsisavinimas, palankesnis kredito įstaigų požiūris į žemės ūkio sektorių, bendra ekonominė situacija. Taip pat garantijų teikimą skatina nuo šių metų pradžios atnaujintas dalinis palūkanų kompensavimas už investicinius kreditus, patvirtintos naujos palūkanų kompensavimo taisyklės už kreditus apyvartinėms lėšoms.“
 
 
Šaltinis: ŽŪPGF

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę