Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Medicinos banko internetinėje bankinėje sistemoje (IBS) įdiegta elektroninio parašo technologija, kuria nustatoma tapatybė ir tvirtinimos operacijos

Medicinos bankas,  atsižvelgdamas į klientų poreikius ir plečiantis elektroninio parašo rinkai, vartotojams suteikia galimybę prisijungti prie Internetinės bankinės sistemos (toliau – IBS) elektroniniu parašu ir patvirtinti operacijas.   Elektroninis parašas – saugi ir patikima asmens identifikavimo priemonė elektroninėje erdvėje, leidžianti elektroniniu būdu pateiktus duomenis susieti su pasirašančiu asmeniu ir nustatyti parašo tapatybę. Elektroninis parašas turi tokią pat juridinę galią, kaip ir oficialiai ranka pasirašytas dokumentas. Tai alternatyvi tapatybės patvirtinimo priemonė PIN ir TAN kodų kortelėms, suteiktoms pagal Sąskaitos tvarkymo internetu sutartį.   Tiems klientams, kurie jau pateikia duomenis ir ataskaitas Valstybinei socialinio draudimo fondo valdybai (SODRAI), Registrų centrui, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir kitoms įstaigoms pasirašydami elektroniniu parašu, nereikės įsigyti jokių papildomų priemonių, kad galėtų naudotis elektroninio parašo technologija IBS.   Klientams, kurie dar neturi galimybės elektroniniu būdu pasirašyti dokumentų, bankas rekomenduoja įsigyti elektroninį parašą ne tik dėl to, kad galės juo naudotis IBS, bet ir dėl to, jog teikiant pažymas elektroniniu būdu valstybinėms institucijoms per metus galima sutaupyti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių litų nei teikiant ataskaitas popieriniu būdu (vertinant kvalifikuotų darbuotojų gaištamą laiką administravimui, popieriaus, pašto sąnaudas ir pan.).   Medicinos banke prisijungti prie IBS ir patvirtinti operacijas galima bet kuria iš toliau išvardintų saugaus elektroninio parašo priemonių:   1.    MOBILIUOJU ELEKTRONINIU PARAŠU   Klientams, kurie pageidauja autorizuotis šia priemone, jokių papildomų skaitytuvų ar įrenginių įsigyti nereikia, tereikia pasikeisti dabartinę mobiliojo telefono SIM kortelę į specialią, išduodamą mobiliojo ryšio operatoriaus „Omnitel“ ar „Bitė Lietuva“ salonuose (daugiau informacijos apie UAB „Omnitel“ m. parašą skaitykite čia, apie UAB „Bitė Lietuva“ – skaitykite čia).   Ši priemonė naudinga klientui dėl kelių priežasčių:  
  • pigu: šiuo metu įsigyti specialią SIM kortelę „Omnitel“ salone kainuoja tik 0,01 Lt ir nėra jokio mokesčio už m. parašo paslaugą. „Bitė Lietuva“ – pajungimo mokestis 15 Lt, m. parašo paslauga kainuoja tik 1 Lt per mėn. neribotam operacijų sk. (įtraukiama į mobiliojo ryšio sąskaitą).
 
  • patogu: visuomet šalia – nereikia papildomai nešiotis PIN/TAN kodų kortelių;
 
  • saugu: 2 lygių saugumas – telefono PIN kodas ir specialus autentifikavimo PIN kodas (sPIN), išduotas mobiliojo operatoriaus (dingus mob. telefonui, niekas negalės pasinaudoti).
 
  • greita: prisijungiama prie IBS taip pat greitai, kaip ir PIN/TAN kodų kortelėmis;
 
  • paprasta: pakanka turėti mobilųjį telefoną ir mokėti juo naudotis bei prisiminti specialų autentifikavimo kodą (sPIN)!
  2.     STACIONARIUOJU ELEKTRONINIU PARAŠU   Elektroninis parašas generuojamas, naudojantis bet kuria iš šių priemonių:   2.1.    Asmens tapatybės kortele, kurioje yra įdiegtas sertifikatas. 2.2.    Registrų centro USB raktu. 2.3.    Registrų centro lustine kortele.   Asmens tapatybės ir Registrų centro lustinių kortelių naudojimui reikia papildomai įsigyti prie kompiuterio prijungiamą lustinių kortelių skaitytuvą, kuris nebrangiai parduodamas kompiuterinės technikos parduotuvėse.   Ši priemonė naudinga klientui dėl šių priežasčių:  
  • saugu: apsaugo slaptažodis, kurį žino tik elektroninio parašo priemonės turėtojas. Jei slaptažodis nežinomas, priemone pasinaudoti negalima (PIN kodas gali būti bet kada pakeistas naudojantis specialia programine įranga).
 
  • patogu: su ta pačia priemone galima ne tik jungtis prie IBS ir patvirtinti operacijas, bet ir pildyti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai, pasirašyti ataskaitas Valstybinei socialinio draudimo fondo valdybai (SODRAI) EDAS sistemoje, prisijungti prie portalo e paslaugos, pasirašyti elektroninius dokumentus ir pan.
 
  • greita ir paprasta: prisijungimo ir operacijų tvirtinimo procesas yra nesudėtingas, nesiskiria nuo standartinio PIN/TAN kortelės kodo įvedimo.
  Kaip paruošti kompiuterį darbui su elektroninioparašo priemonėmis ir prisijungti bei patvirtinti operacijas IBS, galite perskaityti šiose instrukcijose:   apie mobilųjį elektroninį parašą (nuoroda į instrukciją);   apie stacionarųjį elektroninį parašą (nuoroda į instrukciją).

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę