Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Mokėjimai eurais į kitus Lietuvos bankus ir ES ar EEE šalis Didįjį penktadienį (kovo 25 d.) nebus vykdomi

Nuo šių metų, kai Lietuva prisijungė prie bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA), pasikeitė bankų tarpuskaitos sistemos. Gyventojai jau galėjo pastebėti, kad dėl šios priežasties keitėsi kai kurių tarpbankinių mokėjimų laikai – dabar jie vyksta 5 kartus per parą. Dar viena žinia, susijusi būtent su pasikeitusia tarpuskaitos sistema – Didįjį penktadienį, prieš Velykas, kai kurie tarpbankiniai (t.y. tarp skirtingų bankų) pervedimai nevyks. 

 

Po prisijungimo prie SEPA dalis mūsų šalyje veikiančių bankų tarpbankinius mokėjimus vykdo per Europos bankų asociacijos valdomą tarpuskaitos sistemą (EBA STEP2). Būtent Didysis penktadienis daugelyje Europos šalių yra nedarbo diena, dėl to Europos bankų asociacijos sistema neveiks.

 

Atkreipiame klientų dėmesį, kad š. m. kovo 25-ąją nevyks tarpbankiniai pinigų pervedimai. Tai reiškia, jog norint pinigus pervesti iš vieno banko į kito banko sąskaitą, mokėjimą reikės atlikti ne vėliau nei kovo 24 d. 16 val. Kitu atveju, pinigai bus įskaityti tik artimiausią darbo dieną – po Velykų, kovo 29 d. (antradienį). Tai galioja ir nustatytiems periodiniams mokėjimams. Svarbu dar kartą pabrėžti, kad šis pokytis galioja tik tuo atveju, jei pinigų pervedimai vyksta tarp skirtingų bankų sąskaitų. Tuo tarpu, jeigu pinigų gavėjo ir siuntėjo sąskaitos yra tame pačiame banke, pervedimas bus atliktas tą pačią dieną (taip pat ir Didįjį penktadienį).

 

Atsiprašome dėl galimų nepatogumų ir maloniai prašome reikalingas pinigų pervedimo operacijas atlikti iš anksto.

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę