Prev
Next
A+ a-

Naujienos

Nuo lapkričio 19 d. – aktualūs pokyčiai verslo klientams pateikiant mokėjimo nurodymo pranešimus

Informuojame, kad nuo 2017 m. lapkričio 19 d. keičiasi Kredito pervedimo pranešimo (ISO 20022 XML pain.001.001.03) formatas.

 

Šis pakeitimas susijęs su importuojamos bylos formato pasikeitimu. Pokytis yra aktualus įmonėms, kurios, pateikdamos bankui mokėjimus internetu, naudojasi duomenų bylų importo funkcionalumu.

 

Importuodami duomenų bylą iš savo apskaitos programos į banko internetinės bankininkystės sistemą (IBS) įmonės turi užtikrinti, kad eksportuojamas bylos formatas atitiktų naujai keliamus reikalavimus.

 

Byloje bus privaloma nurodyti du privalomus naujus elementus:

  • "Control Sum" <CtrlSum> (grupės antraštėje (Group Header) ir mokėjimo duomenyse (Payment Information))
  • "Number of Transactions" <NbOfTxs> (grupės mokėjimo duomenyse (Payment Information)).

 

Pokyčiai minimalūs, tačiau labai svarbūs.

 

Bankas ruošiasi šiems pakeitimams ir prašo savo klientų, kurie naudojasi banko internetinės bankininkystės sistemos duomenų bylos importo funkcionalumu, atlikti reikiamus apskaitos sistemų pokyčius. Su naujomis ISO 20022 XML standarto pranešimų naudojimo taisyklėmis (versija 2.5) galite susipažinti http://www.lba.lt/lt/sepa-dokumentai.

 

Nuo 2017-11-19 nepapildytos naujais laukais importuojamos bylos bus atmetamos ir banko sistema automatiškai informuos apie būtinybę pakeisti bylos formatą.

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę