Prev
Next
A+ a-

E. parašas ir M. parašas

e- parasas

 

Medicinos banke Jums suteikta galimybę elektroniniu parašu prisijungti prie Internetinės bankinės sistemos (IBS) ir patvirtinti operacijas.
 
Elektroninis parašas – saugi ir patikima asmens identifikavimo priemonė elektroninėje erdvėje, leidžianti elektroniniu būdu pateiktus duomenis susieti su pasirašančiu asmeniu ir nustatyti parašo tapatybę. Elektroninis parašas turi tokią pat juridinę galią, kaip ir oficialiai ranka pasirašytas dokumentas.

 

Verta žinoti:

 • Tai alternatyvi tapatybės patvirtinimo priemonė PIN ir TAN kodų kortelėms.
 • Medicinos banke elektroninį parašą aktyvuoti ir juo naudotis nieko NEKAINUOJA, tačiau mokestį gali taikyti jūsų mobiliojo ryšio operatorius. Bankas apmokestina tik interneto banke atliekamas finansines operacijas.
 • Aktyvuoti labai paprasta: Prisijunkite prie IBS, pažymėkite sutikimą viršutiniame meniu Nustatymai / M. parašas ir E. parašas, išsaugokite pakeitimus bei prisijunkite prie IBS iš naujo.
 • Universali autentifikavimo priemonė: naudojama ne tik  Medicinos banke, bet ir kitose kredito įstaigose,  teikiant duomenis ir ataskaitas Valstybinei socialinio draudimo fondo valdybai (SODRA), Registrų centrui, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir kitose įmonėse.

 

Medicinos banke galima naudoti vieną iš šių elektroninio parašo priemonių:

 

1.  MOBILUSIS ELEKTRONINIS PARAŠAS

 

Jungdamiesi prie IBS ir jame atlikdami operacijas, savo tapatybę galite tvirtinti saugiu mobiliuoju elektroniniu parašu (m. parašu).

 

Nereikia jokių papildomų skaitytuvų ar įrenginių, norint naudoti m. parašą. Tereikia telefono ir vieno slaptažodžio.

  

Kodėl naudinga?

 • Saugu: 2 lygių saugumas – telefono PIN kodas ir specialus autentifikavimo PIN kodas (sPIN), išduotas mobiliojo operatoriaus (dingus mob. telefonui, niekas negalės pasinaudoti).
 • Patogu: visuomet šalia – nereikia papildomai nešiotis PIN/TAN kodų kortelių.
 • Pigu: šiuo metu įsigyti specialią UAB „Tele2“  SIM kortelę nieko nekainuoja. Klientams taikomas mėnesinis mokestis už m. parašo paslaugą 0,30 Eur , o operacijos apmokestinamos standartiniais trumpųjų žinučių tarifais; AB „Telia“ (buvusi Omnitel) abonentams taikomas vienkartinis įjungimo mokestis 0,30 Eur ir m. parašo paketo mokestis 0,50 Eur per mėn.; UAB „Bitė Lietuva“ salone standartinė mobiliojo el. parašo paslaugos kaina yra 0,29 Eur per mėn. SIM kortelės mokestis, taikomas keičiant ar įsigyjant naują SIM kortelę, yra 5 Eur.
 • Greita: prisijungiama prie IBS taip pat greitai, kaip ir PIN/TAN kodų kortelėmis.
 • Paprasta: pakanka turėti mobilųjį telefoną ir prisiminti specialų autentifikavimo kodą (sPIN)!

 

Kur įsigyti m. parašą?

Norėdami pradėti naudotis m. parašu, turite pasikeisti dabartinę mobiliojo telefono SIM kortelę į specialią.

 

Specialią m. parašo SIM kortelę galite įsigyti:

Medicinos banko filialuose:

 • „Tele2“ abonentai
 • „Telia“ abonentai

Savo mobiliojo ryšio operatoriaus salonuose:

Registrų centro aptarnavimo padaliniuose:

 • „Tele2“ abonentai
 • „Telia“ abonentai

 

Daugiau apie mobiliojo elektroninio parašo naudojimą
IBS skaitykite instrukcijoje čia

 

 2.  STACIONARUSIS ELEKTRONINIS PARAŠAS

 

Elektroninis parašas generuojamas, naudojantis bet kuria iš šių priemonių:

 

Pastaba. Asmens tapatybės ir Registrų centro lustinių kortelių naudojimui reikia papildomai įsigyti prie kompiuterio prijungiamą lustinių kortelių skaitytuvą, kuris parduodamas kompiuterinės technikos parduotuvėse.

 

Kodėl naudinga?

 • Saugu: apsaugo slaptažodis, kurį žino tik elektroninio parašo priemonės turėtojas. Jei slaptažodis nežinomas, priemone pasinaudoti negalima (PIN kodas gali būti bet kada pakeistas naudojantis specialia programine įranga).
 • Patogu: su ta pačia priemone galima ne tik jungtis prie IBS ir patvirtinti operacijas, bet ir pildyti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai, pasirašyti ataskaitas Valstybinei socialinio draudimo fondo valdybai (SODRA) EDAS sistemoje, prisijungti prie portalo epaslaugos.lt, pasirašyti elektroninius dokumentus ir pan.
 • Greita ir paprasta: prisijungimo ir operacijų tvirtinimo procesas yra nesudėtingas, nesiskiria nuo standartinio PIN/TAN kortelės kodo įvedimo.

 

Daugiau apie stacionariojo elektroninio parašo naudojimą
skaitykite instrukcijoje čia.

 

 

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę