Prev
Next
A+ a-

Internetinė bankinė sistema

bankine sistema

Internetinė bankinė sistema (IBS) – sistema, suteikianti galimybę bet kuriuo momentu tiesiogiai valdyti savo finansus Medicinos banko IBS.

 

Prie IBS prisijungti galima ne tik kompiuteriu, bet ir mobiliuoju telefonu, kuriame įdiegta mobilioji naršyklė.

 

Elektroninių paslaugų teikimo sąlygos (galioja nuo 2017-04-01)

 

Kodėl Jums naudinga sudaryti Sąskaitos tvarkymo internetu sutartį?

Naudinga – operacijas galima atlikti 24 val. per parą 7 dienas per savaitę bet kurioje pasaulio vietoje.
Operatyvu – taupo laiką, kurį sugaištumėte vykdamas į banką, pildydamas dokumentus, laukdamas eilėje ir atlikdamas operaciją.
Patogu –  galite užregsitruoti neribotą kiekį įgaliotų asmenų darbui IBS, suteikti skirtingas teises:
• likučio teisė į sąskaitą: suteikti teisę matyti sąskaitos likučius vartotojo sąsajoje, išrašuose, kurti sąskaitos įspėjimus dėl sąskaitų;
• išrašų teisė į sąskaitą. Suteikti teisę formuoti/eksportuoti sąskaitos išrašus IBS, naudotis išrašo siuntimo el. paštu paslauga, kurti įspėjimus dėl sąskaitų;
• operacijos teisė į sąskaitą. Suteikti teisę suvesti mokėjimo dokumentus, kurti mokėjimus iš šablono, atlikti mokėjimo bylų importą, operacijas su indėlių ir tiesioginiu debeto sutartimis;
• suteikti skirtingo lygio parašo teises – mokėjimo pervedimai bus vykdomi tik tada, kai mokėjimo dokumentas bus patvirtintas visais parašais.
Saugu – banko interneto serveris naudoja sertifikavimo kompanijos Verisign sertifikatą, kuris užtikrina Interneto Linijos tarnybinės stoties (serverio) saugumą.
Nemokama – netaikomi jokie sutarties pasirašymo ar administravimo mokesčiai.
Pigu – operacijos, vykdomos IBS, yra pigesnės nei banko klientų aptarnavimo padaliniuose.

 

Kokiomis paslaugomis galite naudotis IBS?

 

Kaip naudotis IBS paslaugomis?

Jūsų patogumui prie kiekvienos paslaugos IBS pateikiamas aprašymas viršuje dešiniajame ekrano kampe paspaudus Pagalba mygtuką.

 

Nuo ko pradėti?

Norint tapti internetinės bankinės sistemos vartotoju, Jums reikia turėti sąskaitą Medicinos banke, susipažinti su paslaugos teikimo sąlygomis, atvykti į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių arba filialą ir sudaryti sąskaitos tvarkymo internetu sutartį. Būtina turėti asmens tapatybę liudijančius dokumentus.

 

Kodėl saugu operacijas atlikti IBS?

Visa informacija, perduodama tarp Jūsų kompiuterio ir internetinės bankinės sistemos, yra šifruojama. Duomenys šifruojami pagal finansinių institucijų pripažintą SSL 3.0 standarto duomenų šifravimo protokolą. Tarptautinis elektroninio parašo sertifikavimo centras VeriSign Inc. yra išdavęs bankui pažymėjimą, kuris patvirtina, kad internetu perduodami duomenys yra šifruojami 128 bitų ilgio raktu.
Saugų naudojimąsi IBS užtikrina šios priemonės:
1. vartotojo ID, pagal kurį vartotojas atpažįstamas, kai registruojasi sistemoje;
2. vartotojo pasirinktu slaptažodžiu (pirmą kartą, registruodamasis sistemoje, vartotojas įveda banko suteiktą vartotojo ID);3. vartotojas gali pasirinkti autorizacijos priemonę, kuria pageidauja prisijungti ir tvirtinti operacijas:
- elektronio parašo priemones – mobilųjį elektroninį parašą, Registrų centro USB raktą / lustinę kortelę, asmens tapatybės kortelę;
- PIN kodų lentele, iš kurios vartotojas registracijos sistemoje metu įveda kintantį identifikavimo kodą ir TAN kodų lentelę (finansinių operacijų autorizavimo kodų lentelę) iš kurios vartotojas įveda vienkartinį kodą, patvirtindamas operacijas.
Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, palaikomos naujausios naršyklės:
Internet Explorer 8, Firefox, Chrome. Naudojant jas, ne tik lengviau naršoma internete, bet ir apsisaugoma nuo pašalinių trikdžių. Atsiprašome, jei dirbant su kitomis naršyklėmis ar senesnėmis versijomis, gali atsirasti formų iškraipymų, todėl rekomenduojame atnaujinti  savo naršyklę, nes tik taip galima naudotis naujausiomis privatumą internete apsaugančiomis galimybėmis:
- „InPrivate“ – „Internet Explorer 8“ funkcija leidžianti slapta naršyti internete;
- „SmartScreen“ – „Internet Explorer 8“ funkcija neleidžianti programišiams užkrėsti Jūsų kompiuterius virusais, pavogti asmeninę informaciją ir stebėti jūsų elgesį internete;
- „Firefox“ naršyklės privataus ir saugaus naršymo galimybės.
Banko palaikomas naršykles galima atsisiųsti šiuose puslapiuose:

Microsoft Internet Explorer

Mozila Firefox

Google Chrome
 

 

Kas gali būti IBS vartotojai ir kokias teises galima suteikti?

Banko suteiktomis priemonėmis klientas gali valdyti ir asmeninius finansus. 

 

Naudotis IBS galite ir banko padaliniuose, įrengtuose  interneto banko terminaluose. Banko darbuotojai parodys, kaip naudotis ir papasakos apie galimybes.

Susisiekite

Siųsti žinutę

Siųsti nuorodą draugui

Siųsti žinutę