Dažniausiai užduodami klausimai

Kokioms šalimis taikoma sustiprinta mokėjimo operacijų stebėsena, kokie dokumentai turi būti pateikti, kokios mokėjimų su tokiomis šalimis vykdymo sąlygos?

Medicinos banke yra taikomos pinigų plovimo, teroristų finansavimo, sukčiavimo prevencijos ir tarptautinių sankcijų bei ribojamųjų priemonių įgyvendinimo priemonės apima sustiprintą mokėjimo operacijų stebėseną. Sustiprinta mokėjimo operacijų stebėsena yra atliekama sustabdant siunčiamus ar gaunamus mokėjimus ir tikrinant mokėjimo operacijas pagrindžiančius dokumentus. Pažymime, kad visais atvejais yra stabdomi mokėjimai, kurie yra siunčiami į ar gaunami iš aukštos rizikos regionų. Aukštos rizikos regionais laikomos: a) valstybės, kurių atžvilgiu Finansinių veiksmų darbo grupė (angl. Financial Action Task Force – FATF) taiko sustiprintą stebėseną (Turkija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir kt., žr. šalių sąrašą); b) valstybės įtrauktos į Europos Komisijos pateiktą Didelės rizikos trečiųjų valstybių sąrašą (Reglamento (ES) 2016/1675, priedo Nr. I, punktas Nr. 1 –  Afganistanas, Filipinai, Marokas, Pakistanas ir kt., žr. šalių sąrašą); c) valstybės, įtrauktos į Lietuvos Respublikos finansų ministerijos patvirtintą tikslinių teritorijų sąrašą (2001-12-29 įsakymas Nr. 344, žr. šalių sąrašą); d) Rusija ir Baltarusija, dėl šioms valstybėms taikomų tarptautinių sankcijų, rekomenduojame nevykdyti mokėjimų su Rusija ir Baltarusija, detalesnė informaciją apie joms taikomas sankcijas ir apribojimus mokėjimų vykdymui pateikta DUK dėl mokėjimų su Baltarusija, Rusija; e) kitos Nepriklausomų Valstybių Sandraugos valstybės (Azerbaidžanas, Armėnija, Kazachstanas, Kirgizija, Moldova, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas), dėl aukštos tarptautinių sankcijų, taikomų Rusijai ir Baltarusijai vengimo rizikos.

Įprastai prašomi pateikti operaciją pagrindžiantys dokumentai apima sutartis, PVM sąskaitas faktūras, kai atsiskaitoma už prekių tiekimą ar transportavimą – važtaraščiai, muitinės deklaracijos, prekių kilmės sertifikatai. Taip pat gali būti paprašyta pateikti papildomus dokumentus, pvz., registracijos dokumentus, atskleidžiančius verslo partnerį kontroliuojančių fizinių asmenų (naudos gavėjų) tapatybę, siekiant įsitikinti, kad kliento verslo parteriui nėra taikomos tarptautinės sankcijos ar ribojamosios priemonės. Tais atvejais, kai yra nustatoma Medicinos bankui nepriimtina mokėjimo operacijos rizika arba kai klientas nepateikia visų mokėjimo operacijos rizikos vertinimui reikalingų dokumentų, Medicinos bankas gali atsisakyti vykdyti ar įskaityti mokėjimą.

Turite klausimų?

Užpildykite klausimo formą

Laukas yra privalomas

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.