Medicinos banke pradedamos teikti lengvatinės paskolos iš Atviro kreditų fondo 2

2016-10-20

Smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) jau gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pagal naują priemonę „Atviras kreditų fondas 2“ (AKF 2). Ši finansinė priemonė sudarys palankias sąlygas SVV subjektams gauti finansavimą paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) forma jų vykdomiems projektams įgyvendinti, ypač pirmuose plėtros etapuose.

Paskolos iš AKF2 bus skolinamos žemesne nei rinkos kaina, kas ilguoju periodu sumažins finansavimo vertę. Iš naujos priemonės galės būti finansuojama net iki 75 proc. paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) sandorio, tačiau bet kuriuo atveju valstybės dalis paskoloje ar finansinės nuomos (lizingo) sandoryje galės sudaryti ne daugiau kaip 450 tūkst. eurų. Likusi ne mažesnė nei 25 proc. dalis bus finansuojama atrinktų finansų tarpininkų lėšomis.

Priemonę įgyvendina UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kuri atsakinga už sutarčių su finansų įstaigomis, teiksiančiomis paskolas ar finansinę nuomą (lizingą) verslui, sudarymą. Dėl lengvatinių paskolų ir kredito linijų teikimo iš AKF2 „Invega“ sutartį jau sudarė su UAB Medicinos banku. Be to, šiuo metu yra derinamos sutartys su finansų tarpininkais dėl finansavimo AKF2 lėšomis teikimo finansinės nuomos (lizingo) forma.

Šiai priemonei įgyvendinti Ūkio ministerija pirmuoju etapu skirs beveik 38 mln. eurų (su galimybe, esant poreikiui, šią sumą didinti) iš į kontroliuojantįjį INVEGOS fondą grįžusių ir (ar) grįšiančių lėšų.

Šaltinis: INVEGA

Dėl mokėjimų aptarnavimo Medicinos banke švenčių laikotarpiu

2021-06-23

Daugiau

Medicinos banko padalinių darbo laikas šventiniu laikotarpiu

2021-06-21

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.