Medicinos bankas pirmąjį 2017 metų pusmetį lyderiavo skolinant žemdirbiams ir kaimo verslininkams

2017-07-14

Per pirmąjį š.m. pusmetį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 13,1 mln. Eur kreditų bei lizingo paslaugų suteikė 93 garantijas už 7,8 mln. Eur. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai atitinkamu laikotarpiu suteiktos 2 garantijos už 7 mln. Eur. Per visą Fondo veiklos laikotarpį (nuo 1997 m.) jau suteikta 5101 garantija už 845 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio ir kaimo verslo sektoriui paskolino 1,1 mlrd. Eur.

Šiais metais tarp bankų aktyviausias išduodant kreditus su garantija buvo Medicinos bankas suteikęs 17 proc. visų kreditų su garantija.

Lyginant šiuos metus su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, kai žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams buvo išduotos 120 garantijų už 12,3 mln. Eur, garantijų išduota ketvirtadaliu mažiau, jų suma sumažėjo beveik trečdaliu. Vidutinė kredito įstaigų ir lizingo bendrovių finansuojama suma šiemet siekė 163 tūkst. Eur, teikiama garantija – 99 tūkst. Eur, t.y. 61 proc. sumos. Didžiausias šiemet suteiktas finansavimas – 1 mln. Eur kredito linija kooperatinei bendrovei, užsiimančiai aliejaus gamyba, mažiausia investicija – Švenčionių rajono ūkininko įsigyjama sėjamoji  už 10 tūkst. Eur.

Daugiausia garantijų kaip ir ankstesniais metais suteikiama ūkininkų ūkiams – jiems suteiktų garantijų suma sudarė 78 proc. viso garantijų portfelio. Labiausiai finansuojama veiklos sritis išliko tradicinis žemės ūkis – augalininkystės projektai sudarė 54 proc. visų išduotų garantijų, gyvulininkystė – 26 proc. Beveik penktadalį sumos sudarė alternatyviosios veiklos projektai, buvo įsigyjama miškų ūkio technika, vėjo jėgainės, lėšos skiriamos trumpalaikiam turtui įsigyti.

Informacija dėl banko akcijų pardavimo

2020-05-27

Daugiau

Medicinos bankas pirmąjį ketvirtį užbaigė pelningai

2020-05-22

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.