Banko indėlis - saugus ir pelningas sprendimas

2012-07-02

Šiais informacijos, technologijų ir finansinių paslaugų laikais sunkiai rasime žmogų, kuris manytų, jog geriausia savo santaupas yra laikyti namuose „kojinėje“. Didžioji dauguma supranta, kad pinigus naudingiau yra įnešti į sąskaitą banke – padėti indėlį, kur jie bus ne tik saugūs, bet ir uždirbs. Juolab kad ir finansų ekspertai rekomenduoja kiekvieną mėnesį bent 10 proc. gaunamų pajamų atidėti santaupoms ir išmintingai juos panaudoti Taigi, sprendimas aiškus – renkamės indėlį – vieną iš pinigų „įdarbinimo“ priemonių, leidžiančių taupyti ir gausinti padėtą pinigų sumą.

Kokios rūšies indėlį pasirinkti?

Kai rinkoje bankai siūlo įvairių rūšių indėlių patraukliomis sąlygomis, laikyti pinigus namuose yra išties nenaudinga – reikia juos „įdarbinti“. Juolab kad jie ne tik duos pelną, bet ir bus apsaugoti bei apdrausti –  indėliai (iki 100 000 eurų, t.y. 345 280 Lt) bankuose yra  apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“. Susipažinus su indėlio laikymo bankuose sąlygomis, galima pasirinkti priimtiniausią indėlio rūšį: terminuotasis ar kaupiamasis indėlis, vartotojiškas, taupomasis, investicinis, vienos nakties, vaikų, jaunimo, senjorų ir kt.

Terminuotasis indėlis – populiariausia priemonė laisvoms lėšoms investuoti ir privatiems asmenims, ir verslo klientams.

Jei turite sukaupę tam tikrą pinigų sumą (minimali įnašo suma bankuose yra skirtinga – nuo 10 Lt, litais ir įvairiomis užsienio valiutomis: eurais, JAV doleriais, Didžiosios Britanijos svarais sterlingų) – juos galite įnešti į banką ir atidaryti terminuotojo indėlio sąskaitą. Tačiau terminuotojo indėlio negalima papildyti arba atsiimti dalimis. Apsisprendėte, padėjote ir ramu – pinigai auga. Palūkanos už terminuotąjį indėlį mokamos jūsų pasirinktu periodiškumu: kiekvieną mėnesį, kas tris mėnesius, pasibaigus indėlio sutarties terminui. Trumpiausias indėlio terminas – 7 dienos.

Ilgalaikis terminuotasis indėlis – investicija nuo  2 iki 5 metų.

Šis indėlis nuo paprasto terminuotojo indėlio skiriasi galimybe indėlį atsiimti anksčiau termino, gaunant metines palūkanas už faktinį indėlio laikymo banke laikotarpį. Minimali ilgalaikio indėlio suma įvairiuose bankuose irgi yra skirtinga.

Atsargos terminuotieji indėliai – lanksčios sąlygos.

Jei nesate tikri, ar padėtų pinigų kartais neprireiks nenumatytam atvejui, siūloma rinktis atsargos terminuotąjį indėlį Medicinos banke. Jūs turėsite galimybę, jeigu indėlis banke laikomas ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų, per likusį indėlio laikymo banke laikotarpį paimti dalį indėlio, paliekant likutį, ne mažesnį nei minimali indėlio suma. Jei padėjote 1 000 litų, tai po mėnesio, reikalui esant, galite pasiimti 600 litų, paliekant minimalią 400 litų indėlio sumą. Trumpiausias indėlio terminas – 3 mėnesiai, ilgiausias – 6 mėnesiai.

Kaupiamieji indėliai – pildau ir kaupiu.

Kaupiamasis indėlis – tai labai patogus taupymo būdas, kadangi indėlio suma bet kada gali būti didinama papildomais įnašais, o palūkanos kiekvieno mėnesio pabaigoje pridedamos prie indėlio sumos. Tai yra vienas iš svarbiausių kaupiamojo indėlio privalumų – palūkanos skaičiuojamos nuo padidėjusios sumos. Kaupiamieji indėliai priimami litais ir užsienio valiuta  minimali suma ir terminas bankuose yra skirtingi (terminas nuo 1 mėnesio iki 60 mėnesių ir daugiau, minimali pradinio įnašo suma – nuo 10 Lt).

Vartotojiškasis indėlis – dar daugiau laisvės.

Tai lankstus ir patogus taupymo būdas, nes indėlio sumą bet kada galima papildyti arba paimti dalį sukauptos sumos ar dalį indėlio, neprarandant palūkanų. Pavyzdžiui, Medicinos banke minimali vartotojiško indėlio suma privatiems asmenims yra 2 000 litų, 600 eurų arba JAV dolerių, verslo klientams atitinkamai 100 000 litų, 30 000 eurų arba 30 000 JAV dolerių. Trumpiausias indėlio terminas – 6 mėnesiai, ilgiausias – 25 mėnesiai. Vartotojiško indėlio suma gali būti didinama papildomais įnašais – minimalios sumos: 100 litų, 30 eurų arba JAV dolerių.

Patraukli indėlių akcija Medicinos banke.

„Taupykite su Medicinos banku!“ – tai pasiūlymas, kuriuo gali pasinaudoti Medicinos banko naujieji indėlininkai. Jiems iki rugpjūčio mėnesio pabaigos siūlomos didžiausias tarp visų bankų metines palūkanas už 6 mėnesių terminuotąjį indėlį litais ir eurais – net 3,10 proc.

Pasak Medicinos banko Verslo plėtros departamento direktorės Vaidos Stamburaitės, banko indėliai – lankstus taupymo ir saugus pinigų laikymo būdas, kuris suteikia galimybę kliento pinigams gausėti. Terminuotuosius ir vartotojiškuosius indėlius  bankas siūlo  ne tik privatiems asmenims, bet ir verslo klientams.

„Kiekvienas gali išsirinkti patraukliausią savo santaupų įdarbinimo būdą, pasinaudojęs banko parengta indėlių palūkanų skaičiuokle internete arba atėjęs į artimiausią banko klientų aptarnavimo padalinį,“- sako V.Stamburaitė.

Laikinai keičiasi Ukmergės klientų aptarnavimo poskyrio darbo laikas

2020-01-13

Daugiau

Medicinos bankas atsisako stacionaraus elektroninio parašo

2020-01-08

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą. Daugiau apie slapukus galite sužinoti paspaudę ČIA.

Sutinku