Medicinos bankas finansuoja saulės elektrinės projektus

2012-10-09

Medicinos bankas finansuoja UAB „Šviesos greitis“ parengtus atsinaujinančių energijos šaltinių projektus. Tauragės rajone yra įgyvendinami du saulės fotoelektrinių projektai, kurių bendra įrengtoji galia – 1 megavatas (MW). Bendra abiejų projektų vertė – apie 7 mln. litų. Pirmojo, jau įgyvendinto, projekto dydis – 3,4 mln. litų. Medicinos banko Klaipėdos filialas jo realizavimui yra suteikęs 2,6 mln. litų paskolą daugiau nei penkerių metų laikotarpiui. Bankas pasirengęs suteikti paskolą ir antrojo projekto įgyvendinimui.

Medicinos banko Klaipėdos filialo direktoriaus Vaido Vyšniausko teigimu, bankas remia inovatyvius ir perspektyvius projektus. Jis džiaugiasi, kad Medicinos bankui pirmąjam Lietuvoje pavyko padėti verslui įgyvendinti vieną iš didžiausių saulės fotoelektrinių projektų šalyje. „Mes esame modernių technologijų šalininkai ir suprantame, kad tarp atsinaujinančių energijos šaltinių saulės spinduliuojama energija turi didžiausią potencialą, todėl remiame šios srities spartų plėtojimą“, – teigia V. Vyšniauskas.

Medicinos banko suteiktos paskolos leis įgyvendinti projekto pagrindinį tikslą – 5 ha plote Tauragės rajone, Mažonų seniūnijoje „įdarbinti“ saulę, kaip galingiausią energijos šaltinį Žemėje.

„Iš karto ėmėmės didelio projekto, nes norėjome pastatyti elektrinę su išliekamąja verte, – sako UAB „Šviesos greitis“ direktorius Irmantas Norkus. – Vėjas jau tapo tradiciniu energijos šaltiniu, saulė dar naujovė mūsų šalyje, bet sparčiai skinasi kelią. Klimatinės sąlygos Lietuvoje saulės energetikai yra palankios, elektros tinklai išvystyti puikiai.“

Investuoti į elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių skatina ir Europos Sąjungos priimta direktyva, kuri intensyviai vykdoma ir Lietuvoje. Pernai buvo priimtas įstatymas, pagal kurį valstybė skatina elektros energijos gavybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių supaprastintomis sąlygomis ir garantuoja energijos supirkimą 12 metų, išlaikant nekintančias kainas.

„Mes esame vieni iš pirmųjų Lietuvoje, įgyvendinę naujos kartos saulės elektrinės projektą. Žaliosios, ekologiškos energijos idėja yra labai gera – tai saugi energetika, tausojanti aplinką. Saulės moduliai dera su aplinkosauga, yra ilgaamžiai ir beveik nereikalauja aptarnavimo. Žmonija, naudodama šią energiją, eina tobulėjimo keliu. Tai žingsnis į priekį, jos nauda yra akivaizdi“, – sako Irmantas Norkus, pabrėždamas, kad jis yra šalininkas ir atominės energetikos, kuri yra reikalinga subalansuoti visą energetinę sistemą.

Šiuo metu elektra, pagaminta iš saulės spinduliuojamos energijos, yra keletą kartų brangesnė nei atominės ar šiluminių elektrinių gaminama elektra. Tačiau, senkant iškasamojo kuro ištekliams, pastaroji brangs, o plėtojant naujas technologijas, „žalioji energija“ pigs.  Todėl investicijos ir perėjimas prie atsinaujinančios energetikos yra pažangus ir sveikintinas reiškinys.

Laikinai keičiasi Ukmergės klientų aptarnavimo poskyrio darbo laikas

2020-01-13

Daugiau

Medicinos bankas atsisako stacionaraus elektroninio parašo

2020-01-08

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.

Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą. Daugiau apie slapukus galite sužinoti paspaudę ČIA.

Sutinku