Medicinos banko kalėdinė iniciatyva – parama Lietuvos hospisams

2019-12-20

Medicinos bankas tęsia pernai pradėtą iniciatyvą ir vietoje tradicinių kalėdinių verslo dovanų darbuotojams, klientams bei partneriams skiria paramą Lietuvos hospisams ir šv. Pranciškaus onkologijos centrui.„Šia iniciatyva siekiame priminti, kad tikroji Kalėdų dvasia slypi ne materialinėse gėrybėse, o galimybėje jomis pasidalinti su tais, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Kviečiame mūsų partnerius, klientus bei darbuotojus taip pat prisidėti prie paramos hospisams, kurie rūpinasi gyvenimo saulėlydį sutinkančiais žmonėmis“, – sako Medicinos banko administracijos vadovė Dalia Klišauskienė.Hospisuose teikiamos paslaugos onkologiniams ligoniams, kurie jau nebeturi vilties išgyventi. Čia stengiamasi sumažinti žmonių vienišumo jausmą, skausmą bei paversti likusias gyvenimo dienas kiek įmanoma patogesnėmis.

Hospisų padėtis – itin sudėtinga, nes jie gauna minimalią finansinę pagalbą, o paslaugas teikia nemokamai. Trūksta lėšų ne tik įrangai, bet ir patalpoms, pavyzdžiui, Kauno hospisas pagalbą ligoniams turi teikti namuose. Nepagydomai sergantys ligoniai itin stokoja pačių būtiniausių priemonių, todėl bet kokia pagalba yra labai laukiama

Už Medicinos banko, taip pat prie šios iniciatyvos prisijungusių partnerių ir darbuotojų lėšas įstaigos įsigyja reikalingiausias priemones ir įrangą, kurios reikia slaugant gyvenimo saulėlydį pasitinkantiems ligoniams. Parama keliaus Vilniaus, Kauno ir Alytaus hospisams bei Klaipėdoje įsikūrusiam Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.Pasak Alytaus hospiso „Tėviškės namai“ direktoriaus Jono Eimanto Balaikos, ši šventinė parama labai padėjo ne tik Alytaus, bet ir naujai atidarytam hospisui Druskininkuose. „Ši iniciatyva suteikia daugiau galimybių teikti reikalingą pagalbą. Iš Ligonių kasų gauname nedidelius pinigus, kurių vos užtenka atlyginimams, o pacientai ne visada gali įsigyti priemones priežiūrai. Todėl ši parama mums padėjo nusipirkti trūkstamų priemonių ir reikalingos įrangos. Pagalba atėjo pačiu laiku, nes mūsų komanda šiemet pradėjo dirbti ir Druskininkuose. Tai yra labai graži kalėdinė dovana“, – teigia jis.

Pasak D. Klišauskienės, Medicinos bankas šia iniciatyva taip pat kviečia keisti nusistovėjusį požiūrį į dovanas, formuoti naują kultūrą. Šiandien daugelis linkę paremti jaunus, dar tik pradedančius gyvenimą žmones, jaunas šeimas. O hospisuose gyvenimas teka kitaip – čia žmonės skaičiuoja likusį laiką iki savo paskutinio atodūsio. Ir tas laikas jiems yra pats vertingiausias.

Mitas, kad hospisuose rūpinamasi tik senyvo amžiaus žmonėmis. Sunkios ir nepagydomos ligos nesirenka nei amžiaus, nei lyties, nei socialinio statuso. Todėl pagalba hospisuose suteikiama net ir labai jauniems žmonėms, vaikams. Hospisuose teikiama ne tik medicininė pagalba fizinei būklei, bet ir psichinei būsenai. Ligoniams itin trūksta bendravimo, šilumos, dėmesio, kad jie jaustųsi nors truputį geriau ir žinotų, kad nėra pamiršti.

„Kviečiame dovanoti Kalėdų proga vieni kitiems šiltą žodį, o materialinėmis gėrybėmis pasidalinti su tais, kurie kaip niekas kitas geba pajusti akimirkos ir viso gyvenimo trapumą“, – sako Medicinos banko administracijos vadovė D. Klišauskienė.

Norintys prisidėti prie kalėdinės gerumo iniciatyvos kviečiami paramą skirti šioms įstaigoms:

  • Šv. Pranciškaus onkologijos centras, a/s LT16 7230 0000 0070 0456 (Medicinos bankas)

  • VšĮ Kauno hospiso namai, a/s LT437230 0000 0070 0455 (Medicinos bankas)

  • VšĮ Tėviškės namai, a/s LT70 7230 0000 0070 0454 (Medicinos bankas)

  • Pal. kun. Mykolo Sapočkos (Vilniaus) hospisas, a/s LT23 2140 0300 0285 6368 (Luminor bankas)

Dėl Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos Bankų ir draudimo įmonių priežiūros departamento direktoriaus sprendimo

2021-01-19

Daugiau

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

2021-01-18

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.