Medicinos banko komandos įdirbis – pernai uždirbtas milijonas

2017-03-31

Medicinos bankas pernai nekeitė teigiamos verslo augimo krypties. 2016 m. banko grynasis pelnas ūgtelėjo 4,23 proc. ir pasiekė  1.077 mln. eurų. Septynženklio pelno kartelę Medicinos bankas peržengė jau antrus metus. Pagrindine sėkmės priežastimi įvardijama 32,95 procentais išaugusios grynosios paslaugų mokesčių ir komisinių pajamos.

Liūto dalį Medicinos bankui auginant grynąsias paslaugų mokesčių ir komisinių pajamas sudarė operacijos užsienio valiuta ir vertybiniais popieriais, pasiekusios 3,78 mln. eurų. Be to, prie milijoninio pelno prisidėjo iki 6,04 mln. eurų išaugusios grynosios palūkanų pajamos.

„Džiuginantys metiniai banko rezultatai liudija apie aktyvėjantį Lietuvos įmonių žengimą į užsienio rinkas bei didėjantį verslininkų aktyvumą šalies viduje. Tai nuteikia optimistiškai, numatant bendrą ekonominės situacijos augimą ir planuojant teigiamus šių metų banko rezultatus ateityje,” – sako Dalia Klišauskienė, Medicinos banko administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė.

Pasak D. Klišauskienės, džiugina nuolat augantis banko paskolų portfelis, kuris lyginant su 2015 m. padidėjo beveik 2 procentais šiuo metu sudaro 145,34 mln. eurų.
Pernai Medicinos banko turtas lyginant su 2015 m. padidėjo 7,53 proc. ir viršijo 265 mln. eurų.

D. Klišauskienė patvirtino, kad ūkininkai ir smulkios bei vidutinės verslo įmonės ir toliau lieka pagrindinės Medicinos banko paskolų teikimo kryptys.
Anot valdybos pirmininkės, Medicinos bankas sudarė sutartį su „Investicijų ir verslo garantijos“ bendrove („Invega“) dėl lengvatinių paskolų ir kredito linijų teikimo per naują finansų inžinerijos priemonę „Atviras kreditų fondas 2“.

„Mūsų banko dviejų pastarųjų metų rezultatai liudija, kad Medicinos banko veiklos ir vystymo politika yra paremta teisingais ir savalaikiais strateginiais sprendimais. Mes, organizuodami veiklą, neišradome dviračio, tačiau pastaruoju laikotarpiu gerokai išplėtėme paslaugų spektrą ir nuolat geriname klientų aptarnavimo kokybę”, – sakė D. Klišauskienė.

Įdiegtas papildomas identifikatorius jungiantis mobiliuoju parašu

2020-09-18

Daugiau

Medicinos bankas pirmąjį pusmetį uždirbo tiek pat pelno kaip pernai

2020-08-24

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.