Medicinos banke teikiamos lengvatinės paskolos ir lizingas iš Atviro kreditų fondo 2

2017-05-22

Smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) jau gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pagal naują priemonę „Atviras kreditų fondas 2“ (AKF 2). Ši finansinė priemonė sudarys palankias sąlygas SVV subjektams gauti finansavimą paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) forma jų vykdomiems projektams įgyvendinti, ypač pirmuose plėtros etapuose.

Paskolos iš AKF2 bus skolinamos žemesne nei rinkos kaina, kas ilguoju periodu sumažins finansavimo vertę. Iš naujos priemonės galės būti finansuojama net iki 75 proc. paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) sandorio, tačiau bet kuriuo atveju valstybės dalis paskoloje ar finansinės nuomos (lizingo) sandoryje galės sudaryti ne daugiau kaip 450 tūkst. eurų. Likusi ne mažesnė nei 25 proc. dalis bus finansuojama atrinktų finansų tarpininkų lėšomis.

Priemonę įgyvendina UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kuri atsakinga už sutarčių su finansų įstaigomis, teiksiančiomis paskolas ar finansinę nuomą (lizingą) verslui, sudarymą. Dėl lengvatinių paskolų ir kredito linijų teikimo bei lizingo iš AKF2 „Invega“ sutartį sudarė su UAB Medicinos banku.

Šiai priemonei įgyvendinti Ūkio ministerija pirmuoju etapu skirs beveik 38 mln. eurų (su galimybe, esant poreikiui, šią sumą didinti) iš į kontroliuojantįjį INVEGOS fondą grįžusių ir (ar) grįšiančių lėšų.

Medicinos bankas ragina klientus nedelsti ir paskubėti pasinaudoti AKF2 fondo teikiamomis galimybėmis, kadangi fondo lėšos ribotos, o sutartys su klientais gali būti pasirašytos iki 2018 m. gruodžio 31 d.

Šaltinis: INVEGA

Medicinos bankas ir toliau padės žmonėms bei verslui įveikti COVID-19 padarinius

2020-07-08

Daugiau

Medicinos banko padalinių darbo laikas šventiniu laikotarpiu

2020-07-03

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.