Pratęsta galimybė skolintis iš Atviro kreditų fondo

2014-01-30

Medicinos bankas pasirašė Atviros kredito linijos sutarties su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pakeitimą, kuriuo pratęsta galimybė teikti kreditus ir kredito linijas iš Atviro kreditų fondo (AKF). Kreditai ir kredito linijos iš AKF lėšų teikiami smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) subjektams, investicijoms ar apyvartiniam kapitalui finansuoti.

„Ši pasirašyta sutartis leidžia SVV įmonėms pasiūlyti finansavimą patrauklesnėmis sąlygomis. Svarbu ir tai, kad priemonė apima tiek trumpalaikius kreditus apyvartiniam kapitalui, tiek ilgalaikius kreditus investicijoms “ – teigia Medicinos banko Verslo plėtros departamento direktorė Vaida Stamburaitė.

Pasak V. Stamburaitės, AKF lėšų skolinimo termino pratęsimas leidžia bankui skolinti įmonėms žemesne palūkanų norma ilgam laikotarpiui, o pasinaudojus INVEGA garantija ir sutaupyti, kadangi gali būti kompensuojama iki 50 proc. palūkanų. Kreditų, suteikiamų panaudojant INVEGOS fondo lėšas, skirtas priemonei „Atviras kreditų fondas“ įgyvendinti paskirtis – investicijoms ir / ar apyvartinėms lėšoms. Kredito suma – iki 2 mln. litų (arba ekvivalentas eurais). Kredito grąžinimo terminas – iki 6 metų, bet ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d. Per 12 mėnesių laikotarpį vienai įmonei gali būti suteikiami ne daugiau kaip du kreditai. Kredito palūkanos kintamos: skolinantis litais – 3 mėn. VILIBOR plius 0,1 proc. ir plius 3 proc. banko marža, bet ne daugiau nei 8 proc. metinių palūkanų; kreditams eurais – 3 mėn. EURIBOR plius 0,1 proc. ir plius 3 proc. banko marža, bet ne daugiau nei 6 proc. metinių palūkanų. Pasinaudojus INVEGA garantija, kompensuojama 50 proc. kliento sumokamų palūkanų.

Atviras kreditų fondas – tai 2009 m. balandžio mėn. įsteigto INVEGOS fondo Europos regioninės plėtros fondo lėšomis administruojama finansų inžinerijos priemonė „Atviras kreditų fondas“ (AKF). AKF tikslas – sudaryti atviros kredito linijos sutartis su atrinktais bankais, kurie, priėmę sprendimą suteikti nustatytus reikalavimus atitinkantį kreditą, kreipiasi į INVEGĄ dėl AKF lėšų (ne daugiau kaip 75 proc. kredito sumos) skyrimo SVV subjektui finansuoti. Kreditus iš AKF lėšų INVEGOS atrinkti bankai gali suteikti SVV subjektams, investicijoms ar apyvartiniam kapitalui finansuoti. AKF lėšų dalis banko suteikiamame kredite SVV subjektui negali viršyti 75 proc. ir 1,5 mln. Lt.

Medicinos bankas suteikė 2,8 mln. eurų paskolą vėjo elektrinių projektui Šakiuose

2020-10-14

Daugiau

Pasvalio padalinio klientų dėmesiui

2020-10-01

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.