Medicinos bankas apgynė savo interesus Latvijoje

2014-08-28

UAB Medicinos bankas atgavo dalį vienai Lietuvos bendrovei suteiktos paskolos, kurią dėl  bankroto administratoriaus Latvijoje kaltės bankui būtų tekę nurašyti į nuostolius. Biodyzelino gamyklą planavusiai statyti Lietuvos įmonei dar 2011 m. buvo iškelta bankroto byla. Medicinos bankui ji liko skolinga 10 mln. litų (2,9 mln. eurų). Paskolai gauti savo turtą buvo įkeitęs ne tik skolininkas, bet ir Latvijoje registruota bendrovė SIA „Nida Invest“, kuri taip pat bankrutavo. Pradėjus teisinius procesus kaimyninėje šalyje, bankas susigrąžino 2,3 mln. litų (688 tūkst. eurų).

 

Latvijos nemokumo administracija patenkino Medicinos banko skundą ir nustatė, kad SIA „Nida Invest“ bankroto administratorius, nepranešdamas bankui apie bendrovei SIA „Nida Invest“ iškeltą bankroto bylą, pažeidė Europos tarybos reglamentą Nr. 1346/2000 bei įpareigojo Latvijos bankroto administratorių pranešti bankui apie bendrovei iškeltą bankroto bylą.

 

Dėl netinkamo pareigų vykdymo buvęs SIA „Nida Invest“ bankroto administratorius Liepojos teismo sprendimu buvo atstatydintas, o naujai paskirtas administratorius įtraukė banką į SIA „Nida Invest“ kreditorių sąrašą ir bankas įgijo teisę tenkinti savo kreditorinius reikalavimus iš įkeisto turto Latvijoje realizavimo.

 

„Buvome atsidūrę išties nepavydėtinoje situacijoje – dėl nesąžiningų bankroto administratoriaus veiksmų nebuvome informuoti apie Latvijos įmonei paskelbtą bankrotą. Kai apie tai sužinojome, laikotarpis, skirtas kreditorių finansiniams reikalavimams pateikti, jau buvo pasibaigęs ir bankas, pagal Latvijoje galiojančius bankroto procedūras reglamentuojančius teisės aktus, negalėjo tenkinti savo kreditorinių reikalavimų iš banko naudai įkeisto turto Latvijoje realizavimo. Šioje situacijoje esame labai dėkingi Lietuvos užsienio reikalų ministerijai ir Lietuvos ambasadoriui Latvijoje, kurie padėjo apginti banko teisėtus interesus“, – sakė Medicinos banko valdybos pirmininkas Gintaras Treinys.

 

Pardavus bankui įkeistą bendrovės SIA „Nida Invest“ turtą Latvijoje, Medicinos bankui jau pervesta 2,3 mln. litų, dar dalis paskolintų lėšų buvo atgauta pardavus paties skolininko bankui įkeistą turtą Lietuvoje. Likusiai skolai padengti toliau tęsiami išieškojimo procesai iš likusio bankui įkeisto turto ir laiduotojų.

 

Paskolą biodyzelino gamyklos statybai Lietuvoje Medicinos bankas vienai Lietuvoje registruotai įmonei suteikė dar 2007 m. Paskolai gauti Latvijos bendrovė SIA „Nida Invest“ įkeitė jai priklausančius sklypus, esančius ant Baltijos jūros kranto Latvijos ir Lietuvos pasienyje, Nidos kaime. Po skolininko bankroto, bendrovei SIA „Nida Invest“ taip pat buvo inicijuotas bankrotas, kuriuo, kaip įtariama, buvo siekiama sukliudyti bankui išieškoti skolą iš įkeisto turto Latvijoje. Pirmasis paskirtasis SIA „Nida Invest“ bankroto administratorius Latvijoje bankui nepranešė apie paskelbtą bankrotą bei neįtraukė jo į kreditorių sąrašą. Medicinos bankui iniciavus šio bankroto administratoriaus veiklos patikrinimą, Liepojos teismo sprendimu jis buvo atstatydintas.  

Medicinos bankas suteikė 2,8 mln. eurų paskolą vėjo elektrinių projektui Šakiuose

2020-10-14

Daugiau

Pasvalio padalinio klientų dėmesiui

2020-10-01

Daugiau

Visos naujienos

Jūsų naršyklės versija yra per sena, svetainė gali veikti nekorektiškai. Atsinaujinti naršyklę galite vienoje iš šių svetainių: Chrome, Firefox, Opera, Safari.